top of page

Zestawienie najlepszych polskich książek


Pisarzy najlepszych polskich dzieł tworzyli w przeróżnych miejscach i o różnym czasie. Jedni pisali w ojczyźnie inni na emigracji. Niektórzy z naszych ojczystych twórców są laureatami Międzynarodowej Nagrody Nobla w dziedzin literatury. Polski rynek jest bardzo zróżnicowany, dlatego nasza redakcja postanowiła wybrać kilka pozycji, po które każdy fan literatury powinien sięgnąć.


Sanatorium pod klepsydrą – Bruno Schulz

Ten pisarz musi być znany dobrze starszym czytelnikom. Dzieło „Sanatorium pod Klepsydrą” to drugi zbiór opowiadań autora. Ukazał się w 1937 roku z ilustracjami wykonanymi przez samego pisarza. W 1973 roku Wojciech Has przeniósł książkę na ekrany telewizorów. Bohaterem i narratorem jest Józef, a miejscem zdarzenia jest małe galicyjskie miasteczko. W prezentowanych wydarzeniach odnajdziemy osobiste przeżycia Brunona Schultza oraz elementy autobiograficzne.


Prawiek i inne czasy – Olga Tokarczuk

O autorce i jej książce jest bardzo głośno, a dzięki Nagrodzie Nobla stała się ikoną polskiej literatury. „Prawiek i inne czasy” to jedna z najchętniej czytanych książek autorki, dlatego została przetłumaczona aż na 30 języków. Prawiek, wieś w centralnej Polsce, łączy losy kilku pokoleń rodzin, ich codzienność splata się z niezwykłością, a rzeczywistość i mit przeplatają się.


Seria Wiedźmin – Andrzej Sapkowski

Świat zbudowany przez tego autora cieszy się renomą od wielu lat. Przygody Livii Geralt zafascynowały czytelników na całym świecie, dlatego zostały zekranizowane oraz stały się nawet motywem przewodnim kilku gier komputerowych. Podczas podróży Wiedzmin kontynuuje poszukiwanie nowych poleceń i spotyka różne kolorowe postacie i stworzenia na swojej drodze. Legendy Czarodziei są uwielbiane nie tylko przez fanów fantastyki, ale także przez znanych krytyków, co czyni twórczość Andrzeja Sapkowskiego jedną z najlepszych książek i bestsellerów w Polsce.


Cykl o Hubercie Meyerze – Katarzyna Bonda

Na liście najlepszych polskich książek nie może zabraknąć królowej polskiego kryminału. Powieści Bondy bardzo często znajdują się na szczytach list bestsellerów ze względu na ich oryginalne historie i nietradycyjne postacie. Hubert Meyer jest analitykiem policyjnym lub psychologiem, który zajmuje się tropieniem najgroźniejszych przestępców. Jest pierwszą taką postacią, która pojawia się w polskich powieściach kryminalnych. Co ciekawsze, jego prototypem jest prawdziwy analizator policyjny – Bogdan Lach.
To już wszystkie pozycje, na które chcieliśmy zwrócić waszą uwagę. Mamy nadzieję, że niektóre działa były wam obce do tej pory i tym artykułem zachęciliśmy was do przeczytania którejś z nich.
Pamiętajcie nasz antykwariat dysponuje ogromnymi zbiorami książek z wielu dziedzin, gdzie każdy z was znajdzie coś dla siebie!
26 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Dodaj nagłówek (8).png

5% na zakupy online! Z kodem DKKR21

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page