top of page

Jakie korzyści daje nam czytanie książek?Książki są wszędzie!

Biblioteki, księgarnie i antykwariaty znajdują się na całym świecie. Wszystkie te miejsca wypełnione są jedną z najważniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek powstały – pomysłami napisanymi na papierze. Ludzie, którzy nie są fanami książek, nie rozumieją, co sprawia, że inni są nimi zafascynowani. Dlaczego chcemy się uczyć?Istnieje wiele korzyści z czytania, o których możesz nie wiedzieć. Przede wszystkim powinieneś zrozumieć, dlaczego powinieneś czyatać książki. Jest wiele powodów, dla których literatura jest opłacalna. Co najważniejsze, czytanie może poprawić naszą inteligencję. dr hab. Autor książek dla dzieci Theodor Seuss Geisel napisał kiedyś, że im więcej czytasz, tym więcej można się dowiedzieć.


Raporty, wspomnienia, biografie i podręczniki historyczne dostarczają bogactwa cennych informacji. W szczególności ta aktywność pomaga nam uzyskać głębsze zrozumienie. Wszystko, co czytamy, zawsze pozostawia ślad w naszych umysłach dzięki przydatnym informacjom. Kiedy czytamy książkę, nieświadomie zapamiętujemy frazę, frazę lub synonim. Dzięki temu łatwiej było pisać zdania i nie było problemu z komunikacją. Ta książka jest wspaniałym źródłem wiedzy, poszerzającym Twoje słownictwo o wiele więcej niż tylko oglądanie telewizji lub mówienie w uprzejmym dialogu od najmłodszych lat. Pamiętaj, że nasze bogate słownictwo świadczy o naszej elokwencji.


Czy warto czytać?

W 2007 roku Władysław Bartoszewski z UW napisał bardzo mądre zdanie w wykładzie pt. „Kontemplacja świadków z okazji 100-lecia”. Nagrody, na które zasługujesz w życiu. Być może dla wielu czytanie nie jest przydatne, ale warto, bo zdobyta wiedza nic nie znaczy. Czytając otwieramy oczy na świat i innych. Literatura ma ogromny wpływ nie tylko na rozwój emocjonalny, ale także na doznania, wprowadzając w świat fantazji i rozwijając codzienne nawyki. Książki wpływają również na nasze postawy i przekonania. Dzieje się tak, że wpisy w książce pozwalają spojrzeć na pewne zagadnienia z daleka i rozpoznać różne perspektywy. Wtedy nauczysz się empatii, szacunku dla odmiennych opinii na dany temat oraz otwartości na świat i otaczających nas ludzi.Inną ciekawostką jest fakt, że książki mogą wpływać na ludzi. Przede wszystkim szkolimy nasze umiejętności analityczne poprzez czytanie. Jak? „Albo” Co? Nawiasem mówiąc, niektóre literatury fascynują nas tak bardzo, że przed przewróceniem ostatniej strony możemy przewidzieć jej koniec. W ten sposób wykorzystujemy krytyczne i analityczne myślenie, aby wyciągnąć wnioski z setek założeń i sugestii. W tym kontekście warto również wspomnieć o pracy dr Roberta Friedlanda. Pokazał, że ludzie, którzy regularnie czytają siebie, są o ponad połowę mniej narażeni na rozwój demencji. Co ciekawe, oglądanie telewizji ma odwrotny wpływ na ludzki mózg: przyspiesza rozwój choroby Alzheimera. 

Ktoś może powiedzieć: po co czytać książkę, skoro można obejrzeć oparty na niej film w 2 godziny? Dlaczego czytasz gazety, kiedy możesz oglądać wiadomości w telewizji? Pamiętaj, że nasz mózg, podobnie jak nasze mięśnie, wymaga forsownych ćwiczeń.


Nabrałeś ochoty po przeczytaniu tego artykułu na nową książkę? Zapraszamy do naszego sklepu, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Posiadamy ogromny zbiór, zróżnicowanych pozycji z różnych dziedzin
23 wyświetlenia

Comments


Dodaj nagłówek (8).png

5% na zakupy online! Z kodem DKKR21

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page